diumenge, 12 de febrer de 2017

Anunci concurs de Granollers

Ei, com va sardabloggers avui us porto informació sobre el concurs de Granollers que es celebrarà el dia 26 de Març:

 DIA: 26 de març
HORA: 11:30
CATEGORIES: COLLES LLIURES
LLOC: Plaça de la Porxada

EN CAS DE PLUJA: Pavelló can Bassa
VESTIDORS: Casa de Cultura Sant Francesc, c. Espí i Grau, 1
LIMITAT A: 24 colles
COBLA: Sant Jordi Ciutat de Barcelona
INSCRIPCIONS:
CÒPIA INSCRIPCIONS A: i
TELÈFON DE CONTACTE: Teresa Diumaró 649 718 043
Resultat d'imatges de cocurs Granollers sardanes

Anunci concurs d'Almacelles

Si vols informar-te sobre el concurs d'Almacelles que es celebrara el dia 5 Març llegeix la següent informació:


DIA: 5 de març
HORA: 12:30
CATEGORIES: CAMPIONAT DE LA TERRA FERMA
COLLES LLIURES: Si
LLOC: Plaça de la Vila

EN CAS DE PLUJA: Sala Polivalent (c. Cervantes)
VESTIDORS: Casal Cultural, c. Major, 39
INSCRIPCIONS:
CÒPIA INSCRIPCIONS A:
TELÈFON DE CONTACTE: 973 711 975

dilluns, 12 de maig de 2014

Noves pàgines

Des de avui podeu trobar al bloc, dos noves pàgines:

La primera està dedicada a debatir i a donar opinions sobre les sardanes i és diu:

Debat a lo sardanista

La segona convida a vosaltres els seguidors, a participar en un questionari sardanista anomenada:

El questionari sardanista

A VEURE SI US ANIMEU A PARTICIPAR-HI!!!!!!

dimarts, 3 de desembre de 2013

Gran final del Campionat de Punts Lliures a Platja d'Aro



Dissabte a les deu de la nit, Platja d'Aro es va omplir de colles sardanistes que venien d'arreu de Catalunya per ser la millor en el esperat concurs de punts lliures. "Aquest em trencat expectatives" va arribar un dels espectadors i és que realment va ser un espectacle més que un concurs.
Els resultats van ser el següents:
Grans:
Final A:
Mare Nosturm:1 lloc
Violetes del Bosc:2 llo
Xàldiga:3 lloc

Alevins:
Escarlata: 1 lloc
Trapelles: 2 lloc
Xamosa: 3 lloc

Infantils:
Guspira: 1 lloc
Petits Tarragona Dansa: 2 lloc
Petits Galzeran: 3 lloc

Juvenils:
Cabirols: 1 lloc
Montgrí 2000: 2 lloc
Somni: 3 lloc

Veterans:
Aires Gironins: 1 lloc
Roques Blaves: 2 lloc














































































































































































































dilluns, 25 de novembre de 2013

Concurs a Valls

Diumenge passat, dia 17, és va disputar el que era la final tant de les colles alevines, infantils i juvenils.
 La final va estar disputada però els resultats van ser aquests:
Categoria alevina:
Trapelles: 7 punts
Xerinola: 15 punts
Xamosa: 22 punts

Categoria Infantil:
Estel de les Gavarres: 7 punts
Guspira: 18 punts
Petits Galzeran: 23 punts

Categoria Juvenil:
Cabirols: 7 punts
Montgrí 2000: 16.5
Nova Tarragona Dansa: 17.5



dissabte, 12 d’octubre de 2013

Concurs de Cornellà.

Diumenge passat és disputa a Cornellà una nova edició del seu concurs de colles sardanistes. Era l'últim escenari del campionat de Catalunya veterà, el qual se'l va emportar per pocs punts Araona Dansa, en hora-bona per ells. Apart d'això van participari moltes colles i van aver-hi colles de gran nivell.

dilluns, 30 de setembre de 2013

Concurs de Sitges

El passat diumenge a la plaça Fragata, de Sitges, és celebra la 25  edició de el concurs de sardanes a sitges. Hi han participat 35 colles una barbaritat, i el problema és que la plaça s'ha quedat petita entre tants sardanistes. Sitges també ha sigut el lloc escollit per iniciar la final de colles juvenils i infantils de Catalunya, el que continuarà el proper diumenge a Cornellà, el 1 de novembre a Girona i el 17 de novembre a Valls.

dimarts, 24 de setembre de 2013

Resultats de la Mercè

CLASSIFICACIÓ 1ª JORNADA I GENERAL PROVISSIONAL FINAL A
 
LLOC
COLLA
POBLACIÓ
S1
S2
S3
P. C.
1
VIOLETES DEL BOSC
BARCELONA
1
1
1
3
2
MARE NOSTRUM
BARCELONA
2
2
2
6
3
TARRAGONA DANSA
TARRAGONA
3
3
3
9
4
MANS AMIGUES
CASSÀ DE LA SELVA
4
4
4.5
12.5
5
MIRANT AL CEL
SABADELL
5
5
4.5
14.5
6
XÀLDIGA
BARCELONA
6
6
6
18
7
CONTINUÏTAT
TORROELLA DE M.
7
7
7
21



CLASSIFICACIÓ 2ª JORNADA FINAL B
 
LLOC
COLLA
POBLACIÓ
S1
S2
S3
1
ENCÍS
MANLLEU
1
1
1
2
BLANCA ESPURNA
SITGES
2
2
2.5
3
DOLÇ INFERN
LLEIDA
3
3.5
2.5
4
RIALLERA
VIC
4.5
3.5
4
5
ANTAVIANA
TORDERA
4.5
5
5
6
ESTOL-ESPÍGOL
AGRAMUNT
6
6
6



CLASSIFICACIÓ GENERAL PROVISSIONAL FINAL B (1) 
 
LLOC
COLLA
POBLACIÓ
P.C.
1
ENCÍS
MANLLEU
5
2
BLANCA ESPURNA
SITGES
13.5
3
DOLÇ INFERN
LLEIDA
19
4
RIALLERA
VIC
19.5
5
ANTAVIANA
TORDERA
22
6
ESTOL-ESPÍGOL
AGRAMUNT
29
(1) Un cop extreta la pitjor puntuació

Calendari de les finals del campionat absolut

Les set primeres colles del campionat de Catalunya, arriben a la final A, mentres las del vuit al tretze passen a la final B. Ara s'hi juguen una temporada amb quatre decisius concursos.

FINAL  A: JORNADA INAUGURAL
- Llocs del 1 al 7 -  

 
LES COLLES
LOCALITAT
CONTINUÏTAT DEL MONTGRÍ
TORROELLA DE M.
MANS AMIGUES
CASSÀ DE LA S.
MARE NOSTRUM
BARCELONA
MIRANT AL CEL
SABADELL
TARRAGONA DANSA
TARRAGONA
VIOLETES DEL BOSC
BARCELONA
XÀLDIGA
BARCELONA
 
EL CALENDARI
DATA
HORA
LLOC
BARCELONA
22.09
11 h.
Pla de la Seu
MANLLEU
12.10
11.30 h.
Plaça Fra Bernardí
TERRASSA
20.10
11.30 h.
Plaça Nova
BALAGUER
 

FINAL  B: 2ª JORNADA
- Llocs del 8 al 13 -
 
LES COLLES
LOCALITAT
ANTAVIANA
TORDERA
BLANCA ESPURNA
SITGES
DOLÇ INFERN
LLEIDA
ENCÍS
MANLLEU
ESTOL-ESPÍGOL
AGRAMUNT
RIALLERA
VIC

 
EL CALENDARI
DATA
HORA
LLOC
VILANOVA I LA GELTRÚ
13.07
22 h.
Plaça E. Cristòfol Ricart
BARCELONA
22.09
11 h.
Pla de la Seu
EL VENDRELL
13.10
17.30
Plaça Nova
BALAGUER
10.11
12 h.
Plaça Mercadal
 
10.11
12 h.
Plaça del Mercadal

Google+ Followers